Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

 

Archiwum 

2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2011

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


Czasem luty ostro kuty, czasem w luty same pluty...

 

1 lutego - bezchmurne niebo, temperatura oscyluje wokół zero. W nocy jeszcze spory mróz - blisko minus 10 stopni. I w zasadzie to tyle w temacie lutowych siarczystych mrozów.

Z każdym chwilą jest coraz cieplej. Temperatura w dzień już tylko dodatnia, w nocy też znacznie lepiej. Niestety, po bezchmurnym niebie zostało tylko wspomnienie.

6 lutego - odwilż jak się patrzy.

Śnieg stopił się całkowicie. Sama nie wiem czy się cieszyć z tego faktu. Wydaje się, że to już wiosenka zawitała, ale przecież to dopiero początek lutego. Mam jedynie nadzieję, że nie sprawdzi się przysłowie - jeśli luty ciepło trzyma, będzie jeszcze w marcu zima.

Co by nie mówić, dodatnia temperatura prowokuje wiosnę, zachęca do przyjścia.

Pojawiają się pierwsze wiosenne akcenty. 

ciemiernik biały 

biedronka 

przebiśniegi

W galerii nowy cykl makro - Motyle 2010, zapraszam do oglądania.

13 lutego - powrót łagodnej zimy. W nocy trochę sypnęło śniegiem, temperatura spadła kilka stopni poniżej zera. Za to poranek przywitał nas przepiękną słoneczną pogodą. I mimo, że na dworze w dalszym ciągu jest niewielki mróz, zrobiło się dużo przyjemniej. 

  A w ogródku...

Jak przystało na szanujące się śnieżyczki, przebijają się przez świeży, jednodniowy śnieg  aż miło... 

śnieżyczka przebiśnieg

Ostatnia dekada lutego, a zima nie odpuszcza. Na dworze leży trochę śniegu, temperatura - raz bliska 0 stopni, to znów kilka kresek poniżej. Zdarzały się również dużo większe spadki temperatury, nocą nawet do -15. 

A w domu czuć wiosnę i to jak - właśnie rozkwitł hiacynt. Uff, co za woń... Z racji intensywnego zapachu został internowany do kuchni.

hiacynt

 

A propos wielkich lutowych mrozów, pozwolę sobie przypomnieć ludowe przysłowie -  gdy mróz w lutym ostro trzyma – wtedy już niedługo zima.

Yes yes yes...

         

Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone