Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

 

Archiwum 

2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2014

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


marzec na wiosennie...

 

Początek marca - wiosna zadomowiła się na dobre. Co prawda pierwsze dni były pochmurne, ale już koło 10-tego zrobiło się słonecznie, bardzo ciepło. Termometr pokazywał nawet 15st. W ogródku wiosenne porządki na całego. 

Wyborna pogoda, wesoły szczebiot ptaków, rusałki ceiki wygrzewające się na słońcu, kwitnące przebiśniegi, krokusy, to wszystko sprawia, że porządkowanie ogródka daje wiele zadowolenia. 

15 marca - zaczęło padać. Czas i pogoda jak najbardziej akuratna na  dokarmienie roślin. Nie omieszkałam wykorzystać nadarzającej się okazji i podsypałam nawozem różaneczniki i iglaki.

Pierwszy dzień wiosny, dla odmiany, przywitał nas wyśmienitą pogodą. Kilka dni później kapryśna natura marca dała znać o sobie. Ochłodziło się, zaczęło padać, choć słońce od czasu do czasu wyglądało zza chmur. Do tego temperatura cały czas na plusie więc wszystko rośnie aż miło. Trawa w szybkim tempie odzyskuje siły. Lada dzień trzeba będzie kosić. Podobno pierwsze koszenie przypada na okres kwitnienia forsycji...

Jeszcze nie przekwitły przebiśniegi, a już pojawiły się późniejsze odmiany krokusów, fiołki, przylaszczki, barwinki.

Wielką niespodziankę zrobiły nam hiacynty, tulipany i żonkile. Po raz pierwszy zakwitły w ogródku tak wcześnie. Zwykle ich pierwsze kwiaty pojawiają się w drugiej połowie kwietnia.

hiacynt tulipany żonkile hiacynt

Dużo wcześniej zaczęły rozkwitać także śnieżniki, kokorycz, gęsiówka, żagwin, zawilce.

śnieżnik lśniący

gęsiówka zawilec kokorycz żagwin

Koniec marca - natura stanęła na wysokości zadania. Zaprosiła pogodę piękną, taką majową, słoneczną, z czyściutkim błękitnym niebem. W ogródku coraz więcej tulipanów, zawilców, przylaszczek, barwinków, stokrotek. Rozkwitają szafirki, cebulice. Jest też - jak na tę porę, wyjątkowo dużo motyli. Oprócz ceików, które pojawiły się już na początku marca, są bielinki, cytrynki, modraszki, pawiki. 

tulipany
stokrotki modraszek żagwin
bielinek zawilec śnieżnik gęsiówka
przylaszczki szafirek barwinek kaczeńce

Udał nam się tegoroczny marzec... nie pamiętam ładniejszego... 

         

Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone