Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

 

Archiwum 

2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2014

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


grudzień, taki mdły, bez wyrazu...

 

Początek grudnia jesienny - to chmury, to słońce, to mgła. Temperatura to dodatnia, to ujemna, jedynie w kwestii opadów nic się nie zmienia... dalej sucho...

5 grudnia - trochę jesieni... trochę zimy...

trochę zieleni... trochę brązu... trochę bieli...

8 grudnia - wreszcie pada... Miałam nadzieję, że śnieg szybko stopi się i zasili nasze rośliny, ale nie...

Po pochmurnych dniach trochę upragnionego słońca na niebie. I mimo, że świeci słońce, że temperatura na plusie, śnieg nie chce się topić i wsiąkać w ziemię. Jak widać ostatnie przymrozki skutecznie zamroziły wierzchnią warstwę gleby. Słońce też nie ułatwia zadania - co prawda śnieg topi się szybciej, ale też szybciej paruje. 

Pierwsza dekada za nami, śniegu mało, zdecydowanie więcej urokliwej szadzi na roślinach. Ogródek przyprószony bielą, połyskuje w promieniach grudniowego słońca...

Druga połowa grudnia, a na dworze coraz cieplej. 

Temperatury dodatnie (do 7st.), bieli nie uświadczy się nigdzie. Wygląda na to, że wróciła jesień. Niebo, głównie w chmurach. Od czasu do czasu zaświeci słońce. Nawet trochę pada. Ot taki jesienny miszmasz.

Czyżby powtórka zeszłorocznego grudnia... 

Ostatnia dekada grudnia bardzo ciepła. Termometr pokazuje 10st. Nie ma nawet nocnych przymrozków. Niebo zasnute chmurami, pada deszcz. Na domiar złego wieje dość silny wiatr... Jesień bez dwóch zdań.

Na dworze zupełnie nie zimowe klimaty, a święta tuż tuż. W tym roku naszym świątecznym drzewkiem jest kupiona dokładnie rok temu araukaria. Przybrana bombkami, głównie czerwonymi wygląda bardzo urokliwie. Na dodatek nie gubi igieł, cały czas świeża - same zalet. 

Aż trudno uwierzyć, ale w drugi dzień świąt przyszła zima ze śniegiem i sporym mrozem. Temperatura spadła poniżej -10st.  

 

             

Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone