Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

 

Archiwum 

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2017

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


marzec jak to marzec, deszcz, słońce...

Marzec - taki w kratkę - słońce, deszcz. Temperatura też niczego sobie. Już na początku miesiąca trafiły się dwa piękne dni. Termometr pokazywał 15 stopni, do tego błękitne niebo, słońce. 

Po dwudniowej dawce wiosennego ciepła, dla odmiany nieco chłodniejszy prysznic. Czy może być coś lepszego dla budzącej się z zimowego snu przyrody... 

Wreszcie pierwsze kwiatki. Kwitną ciemierniki. Pąki pojawiły się już późną jesienią, ale nie zdążyły się rozwinąć. Po zimie były w kiepskiej formie. Dzięki korzystnej pogodzie z dnia na dzień wyglądają coraz ładniej. Rozkwitają również przebiśniegi. I to na razie wszystko w pierwszych dniach marca.

ciemiernik

przebiśniegi

W ogródku mokro. Jeszcze trzeba będzie poczekać z większymi porządkami. Na razie porozglądaliśmy się po roślinach i z przykrością muszę stwierdzić, że wypadły dwa kloniki palmowe. W zeszłym roku - chyba już latem, uschły im wszystkie liście. To niestety, nie wróżyło nic dobrego. Będę musiała pomyśleć o bardziej odpornych krzewach... może perukowiec... a może coś poprzesadzam. 

Śliwy i krzewy liściaste mąż opryskał środkiem grzybobójczym. Oprysk trzeba będzie powtórzyć, gdy tylko przestanie padać. Jeszcze jeden wiosenny problem - nornice, a może krety. Już pojawiają się świeże kopce. 

14 marca - zaczyna się ocieplać. 

Dzisiaj rozpoczęłam wiosenne porządki. Jeszcze miesiąc temu ogródek wyglądał dużo lepiej niż teraz. Po ostatnich wiatrach nasypało nam pełno liści z okolicznych drzew. Liście te nie są  usuwane jesienią i dużo z nich trafia do naszego ogródka. Od strony północnej jest trawnik, na którym rośnie dorodna mirabelka. Drzewo bardzo urodziwe, pięknie prezentuje się w tym miejscu, ale jest jeden szkopuł. Jesienią liście opadają, a służby odpowiedzialne za porządek w mieście nie poczuwają się do ich uprzątnięcia. Nieco dalej rosną przeszło dziesięciometrowe brzozy, których liście też pozostają nie uprzątnięte. Tak mi się marzy, żeby w końcu ekipa sprzątająca wzięła się do roboty. 

20 marca - rozpoczęła się astronomiczna wiosna, a zima - przekorna pora roku - jeszcze na kilka godzin przypomniała o sobie. 

Za to po południu niepodzielnie rządzi wiosna. I niech tak zostanie...

Rozkwitają przylaszczki i krokusy Tommasiniego. Jest też jeden krokus wiosenny odmiana Golden Yellow.

krokusy Tommasiniego

przylaszczki

przebiśnieg

krokus wiosenny

przylaszczki

przebiśniegi przylaszczki krokusy Tommasiniego  przebiśniegi przylaszczki

krokusyTommasiniego przylaszczki krokus wiosenny krokusy przebiśniegi

28 marca - czyściutkie błękitne niebo, lekki wiaterek, temperatura - dobre 20 stopni. Ale piękna wiosna nam się zrobiła...

Zakwitły pierwsze tulipany.

tulipany

        

Aktualności Album Galeria  Księga Gości Kontakt

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone