Aktualności Album Galeria Kontakt

 

Archiwum 

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2022

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


marzec... taki zimny początek...

 

Marzec za dnia chłodny, nocą z przymrozkami... 

Ogródek, jak w końcu lutego, nic się nie zmienił. Nocne i poranne przymrozki skutecznie spowolniły wegetację. Pogoda też nie zachęcała do pracy w ogródku.

Częściej chodziliśmy na spacery, głównie nad Wisłę. Za każdym razem mieliśmy nadzieję, że zobaczymy, tak jak w zeszłym roku, wędrowne ptaki wodne - łyski. Wtedy ich stado, liczące kilkanaście osobników, żerowało w okolicy Sandomierza co najmniej sześć dni. Niestety, nie doczekaliśmy się...

Nad Wisłą można było zauważyć znacznie mniej ptaków, niż w tym samym czasie ubiegłego roku. Na stawie koło wału pływała para łabędzi. Nad Wisłą widzieliśmy niewielkie stado kormoranów, czernice, mewy, kilka nurogęsi, czapli. Nawet kaczek krzyżówek było jak na lekarstwo.

9 marca w zimowej odsłonie. Przy dodatniej temperaturze pada śnieg. 

Zima czaruje nas i uwodzi piękną śnieżnobiałą szatą.

Następnego dnia wreszcie bezchmurne niebo. W nocy pojawił się solidny mróz. Temperatura spadła poniżej -10 stopni.  

Z każdym następnym dniem nocne mrozy ustępowały coraz łagodniejszym przymrozkom. W dzień niezmiennie towarzyszył nam błękit nieba, a z nim coraz wyższe temperatury. 

 

Z taką wyżową pogodą dotarliśmy do połowy miesiąca. 

Druga połowa marca bez większych zmian. Bezchmurne, coraz cieplejsze dni z temperaturami bliskimi 20 stopni, noce z przepięknym rozgwieżdżonym niebem i niewielkimi przymrozkami. 

W ogródku rozkwita coraz więcej wczesnowiosennych kwiatuszków.

Ostatniego dnia marca znacznie się ochłodziło i zaczął padać deszcz... Skorzystałam z okazji i podsypałam roślinki nawozem. A, że po deszczu ziemia mokra, odpadło mi podlewanie. Ma padać jeszcze kilka dni... oby prognozy się sprawdziły...

    

Aktualności Album  Galeria Kontakt

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone