Aktualności  Album Galeria  

 

Archiwum 

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006


Rok 2023

Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


A
ktualności
 


lipiec najgorętszym miesiącem w historii pomiarów... 

 

 

Początek lipca - gorąco i sucho. 

Czyżby miały sprawdzić się prognozy pogody. A nie były zbyt optymistyczne. Lipiec ma być najgorętszym miesiącem i do tego bardzo suchym. 

Jedyną zaletą takiej pogody jest rzadsze koszenie.

Lipcowe kwiaty: tawułki, liliowce pomarańczowe, malwy, firletki wieńcowe, rozwary białe i niebieskie, dzwonki, cynie, rudbekie, lwie paszcze, barwinki, trzykrotki wirginijskie, maki, słoneczniczki, tojad mocny, dziewanny, kosmosy, funkie, ostróżki polne, maciejka, eukomisy dwubarwne, czarnuszki, żurawki, krwiste, tojeść kropkowana, wiesiołek czworokątny, nagietki, aksamitki, jeżówki...

W tym roku po raz pierwszy kwitnie jeżówka.

Wczesną wiosną poprzedniego roku do pojemnika wsiałam nasionka białych, różowych i ciemnoczerwonych jeżówek. Gdy roślinki podrosły, przesadziłam je do gruntu. W lipcu tego roku doczekaliśmy się pierwszych kwiatów w kolorze różowym. 

jeżówka

Na szczęście prognozy dotyczące suszy nie sprawdziły się. Już w połowie miesiąca pojawiły się pierwsze opady. Później były następne i następne...  Trawa nie do poznania, odżyła, aż miło patrzeć. Wreszcie mogę ją kosić bez najmniejszych obaw...

Pod konie lipca zaczęła kwitnąć ketmia. To akurat nic nadzwyczajnego, bo już od wielu lat kwitnie o tej porze. Jej duże różowe kwiaty zachwycają nas co najmniej 13 lat. Ale w tym roku na krzewie oprócz różowych pojawiły się też białe kwiaty. 

ketmia

Co za miła niespodzianka...

        

Aktualności  Album Galeria  

Powrót na stronę główną

Copyright H&W Krupińscy
Wszelkie prawa zastrzeżone